Od wielu lat prowadzę sklep internetowy z zabawkami. Sprzedaż w internecie jest tylko teoretycznie łatwym źródłem dochodu. W praktyce jest to naprawdę ciężka praca. Jest mnóstwo spraw do ogarnięcia, a najważniejsze jest to, żeby każda zamówiona zabawka dotarła do klienta w zadeklarowanym terminie. Zabawki najlepiej sprzedają się oczywiście przed świętami. Największy wzrost sprzedaży notuję w Grudniu i wtedy muszę zatrudniać pomocników do pakowania paczek.

Taśmy pakowe kupuję od renomowanych producentów

taśma pakowa od producentaW ciągu ostatnich dwóch lat – odkąd mamy do czynienia z pandemią koronawirusa – sprzedaż w moim sklepie generalnie wzrosła. Było to zauważalne już kilka miesięcy po ogłoszeniu pandemii. Od razu przełożyło się to na liczbę wysyłanych codziennie paczek do moich klientów. Obecnie w normalne dni muszę przygotować do wysyłki około trzydziestu paczek. W dni przedświąteczne liczba ta rośnie kilkukrotnie, a więc bez dwóch osób do pomocy nie byłoby szans na samodzielne ogarnięcie tego zadania. A propos samego pakowania paczek to jest to bardzo ważna część mojej pracy. Paczka musi być zapakowana solidnie i odpowiednio obklejona taśmą klejącą. Po kilku latach pakowania paczek przekonałem się, że najlepiej sprawdza się u mnie taśma pakowa od producenta renomowanego i uznanego. I tylko takie markowe taśmy sprawdzają się przy szybkim pakowaniu przesyłek. Każdego miesiąca zamawiam kilkanaście paczek z taśmami do pakowania. Markowe taśmy są trochę droższe od takich najzwyklejszych taśm klejących, ale są warte swojej ceny, bo przynajmniej mogę być pewien, że paczka będzie solidnie sklejona i zabezpieczona. Oczywiście zaraz zbliżają się święta, więc na koniec listopada będę zamawiał kilkukrotnie więcej taśm niż zazwyczaj. Na szczęście jako stały klient mogę liczyć na zniżki u producenta, u którego je zamawiam.

Zarabiając na sprzedaży internetowej trzeba mieć na uwadze kilka najważniejszych kwestii. Rzetelna obsługa klientów i dobry kontakt z nimi to podstawa. Terminowość dostawy towaru to druga sprawa, a dobrze zapakowany i zabezpieczony towar do wysyłki to kolejny priorytet. Nad wszystkim muszę zapanować osobiście, a żadnej z tych kwestii nie mogę zaniedbać. Dlatego pomimo tego, że swoją pracę wykonuję praktycznie w domu to jest to naprawdę ciężki kawałek chleba.