Każdy, kto posiada psa, doskonale wie, jak ważne jest dbanie o jego bezpieczeństwo. Szczególnie istotne jest to w przypadku szczeniaków i tych pupili, które wykazują tendencję do gryzienia przedmiotów. Często psy te zabierają się za rzeczy, które mogą być dla nich niebezpieczne. Jeśli wszelkie metody oduczania nie zadziałały, warto pomyśleć nad zakupem specjalnej klatki. Czym jest kojec dla psa, kiedy go stosować oraz jak zapoznać z nim pupila, aby ten go polubił?

Cechy dobrej klatki dla psa

klatka dla psaWielu właścicieli psów w końcu odetchnęło, gdy zdecydowało się na zakup klatki kennelowej dla swoich podopiecznych. Nie chodzi tutaj o brak kolejnych zniszczeń w mieszkaniu, chociaż to bardzo fajny dodatek, ale o zadbanie o psie bezpieczeństwo. Każdemu, kto widział swojego pupila podczas gryzienia kabli lub ściągania obrusu ze stołu z porcelanową zastawą zapewne mocniej zabiło serce. Takie sytuacje zdarzają się głównie pod naszą nieobecność, gdy pies się nudzi, a zajmowanie się zwykłymi zabawkami nie wystarcza. To najlepszy moment, aby w naszym mieszkaniu zagościła klatka dla psa. Produkty tego typu wykonane są najczęściej z drewna lub metalu, dlatego też możemy wybrać, co lepiej spełni nasze oczekiwania i co będzie po prostu ładniej pasować do wystroju. Warto też dopasować rozmiary kojca do wielkości psa, tak by ten miał w nim przestrzeń do spania i do swobodnej zabawy. Ciekawym rozwiązaniem może być też wybranie produktu na zamówienie, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasujemy kojec do wymiarów naszego mieszkania. Główną zasadą, o której nie można zapominać przy zaznajamianiu pupila z klatką, jest jej prawidłowe wprowadzenie. Nie wystarczy, że kupimy kojec i każemy psu w nim siedzieć – klatka musi być dobrze wprowadzona, tak by zwierzęciu kojarzyła się z azylem, a nie karą. Dobre zapoznanie z produktem sprawi, że nasz czworonożny przyjaciel będzie traktował to miejsce jako swój kąt do wyciszenia się, w którym nikt nie będzie mu przeszkadzał. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko tak wypracujemy zdrowe i bezpieczne podejście do klatki.

Zakup klatki dla psa jest rozwiązaniem dbającym nie tylko o mieszkanie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo pupila. Zwierzaki, które lubią gryźć niedozwolone przedmioty, mogą w ten sposób wyrządzić sobie krzywdę. Kojec dla psiaka pozwoli nam zostawiać go w bezpiecznym miejscu wtedy, gdy będziemy wychodzić do pracy lub na zakupy. Dobra klatka musi być dopasowana do rozmiarów naszego czworonoga, a jej odpowiednie wprowadzenie sprawi, że ten będzie traktował ją jako bezpieczny azyl.