Sprzęty i akcesoria profesjonalne to dla branży hydraulicznej czy budowalnej absolutny „must have”. Fachowe oko majstra wychwyci nawet najdrobniejsze uchybienia w budowie sprzętu, ale też wychwyci te akcesoria, których jakość będzie zdecydowanie najlepsza na rynku. Dobra stal i miedź użyta do wykonania sprzętu to gwarancja dobrze wykonanej usługi.

Popularne i wytrzymałe opaski

opaski zaciskoweJeśli wybieramy się na zakupy do marketu budowlanego, warto wczśniej sprawdzić wyposażenie naszego warsztatu. Może się przecież zdarzyć, że jadąc z zamysłem zakupienia jednej rzeczy, warto przemyśleć uzupełnienie podstawowego akcesorium typu drobne elementy hydrauliczne. Nigdy nie wiadomo, kiedy taki „gadżet” może przydać się w do drobnej, lecz jakże istotnej naprawy. Jednymi z takich właśnie wytrzymałych i istotnych do napraw akcesoriów są z całą pewnością opaski zaciskowe, które umożliwiają bezproblemową i sprawną instalację końcówek do węży, nie tylko w obrębie przemysłu. Jeśli nie korzystaliśmy z nich wcześniej, nie będzie stanowiło to problemu technicznego, ponieważ są do ich opakowań dołączane dokładne instrukcje użytkowania. Sprawdzą się nie tylko na budowie, ale również w wielu innych branżach, choćby spożywczej, medycznej, motoryzacyjnej, hydraulicznej czy na polu. Na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów. Najpopularniejsze z nich to: opaski ślimakowe, taśmowe ze sprężyną kompensacyjną, opaski zaciskowe z zamknięciem przegubowym. Przydadzą się do węży, wiązek przewodów i kabli. Wykorzystuje je również przemysł morski i górnictwo. W wielu sklepach znajdziemy też opaski ślimakowe, obejmy GBS, obejmy do rur, uchwyty i zaciski. Mają wysoką wytrzymałość kilogramową, udźwigną nawet duże ciężary do 100 kg. Do zamontowania tego typu produktu specjalistycznego używamy szczypiec manualnych, ewentualnie codziennych narzędzi. Natomiast do instalacji opaski ślimakowej, która będzie bardziej złożonym rekwizytem – przyda się specjalny klucz z uciągliwym „ramieniem”. Produkowane są najczęściej ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej stali. Opaski takie są odporne na wszelkie niedogodności termiczne i wszelkie temperatury: mróz, gorąco, zalanie, ognioodporne, kontakt z kwasami i solami, nietoksyczne odporne też na promieniowanie UV, co czyni je niezwykle praktycznymi. Nadmiar opaski można w łatwy sposób przyciąć za pomocą profesjonalnych narzędzi do ich zaciskania, wykonanych ze stali.

Inne nazwy tych samych opasek, z którymi możemy spotkać się poszukując tej idealnej to: opaski kablowe, taśmy zaciskowe, taśmy kablowe, trytytki czy zipy. Zazwyczaj jednak jest do nich załączona ilustracja, więc bez problemu znajdziemy właśnie tę, która ułatwi nam wykonanie zaplanowanej wcześniej usługi.