Chlorofil to pigment nadający roślinom zielony kolor. Wraz ze światłem słonecznym, używany jest przez rośliny aby uzyskać składniki odżywcze. Jednym z głównych sposobów włączenia chlorofilu do diety jest spożywanie zielonych warzyw, takich jak lucerna i szpinak. Popularnym sposobem na wprowadzenie chlorofilu do diety jest również przyjmowanie suplementów. Są one dostępne w postaci kropli, tabletek lub kapsułek.

Korzyści z przyjmowania roślinnego chlorofilu

chlorofil roślinny cenaOd wielu lat ludzie używają chlorofilu jako suplementu zdrowia. Różne badania medyczne sugerują, że może być pomocny w chorobach skóry czy zwalczaniu niektórych rodzajów raka. Jedno z nich wykazało, że chlorofil roślinny zmniejsza stan zapalny i rozwój bakterii w ranach skóry. Maści zawierające chlorofil zmniejszają również ból oraz czas gojenia rany o połowę. Chlorofil może być także skuteczny w przypadku leczenia trądziku o umiarkowanym i łagodnym przebiegu. Żel zawierający chlorofil roślinny cena, stosowany przez trzy tygodnie, może pomóc poprawić wygląd skóry, stosunkowo niewielkim kosztem. Niektóre badania sugerują, że chlorofil może budować krew poprzez poprawę jakości czerwonych krwinek. Jednym z najpopularniejszych tez związanych z płynnym chlorofilem jest wsparcie utraty wagi. Osoby, które codziennie przyjmowały suplement zawierający chlorofil roślinny, uzyskały większą utratę wagi niż grupa, która go nie przyjmowała. Naukowcy odkryli również, że suplement obniżył poziom szkodliwego cholesterolu.

Chlorofil roślinny jest ogólnie bezpieczny dla ludzi, którzy mogą spróbować włączyć go do diety, jeśli są zainteresowani jego możliwymi korzyściami. Jednak każdy, kto ma problemy zdrowotne lub przyjmuje jakiekolwiek leki, powinien najpierw porozmawiać z lekarzem, w celu uniknięcia możliwych nieprzyjemnych interakcji.