Cenne substancje zawarte w konopiach siewnych można przyjmować w formie licznych olejków i past, a także suszu konopnego. Olejki i pasty najczęściej spożywane są doustnie, natomiast z suszu konopnego wykonywane są napary, herbaty oraz stosowany jest w aromaterapii i inhalacjach. Susz konopny pochodzi z ekologicznych upraw konopi z rejonu Polski oraz Europy. Otrzymywany jest w procesie suszenia kwiatostanów konopi. Nie ma w swoim składzie żadnych dodatkowych substancji i aromatów i jest czystą i nieskażoną formą konopi siewnych.

Ceny wapozytorów stosowanych do suszu konopnego

waporyzator cenaNajczęściej stosowany jest do waporyzatorów, które wytwarzając parę wodną przekazują drogami oddechowymi cenne organiczne składniki występujące w konopiach. W ten sposób dostarczany jest przede wszystkim kannabidiol oraz liczne flawonoidy i sterole oraz witaminy i minerały. Warto zainwestować w dobry waporyzator cena uzależniona jest od parametrów urządzenia oraz firmy, która ją produkuje. Najlepsze waporyzatory oddzielają część, w której wytwarza się para wodna od pozostałych elementów urządzenie. Kosztują od kilkudziesięciu do kilkuset złotych i można je zakupić w sklepach z artykułami konopnymi. Potwierdzono że proces waporyzacji jest nieszkodliwy dla zdrowia człowieka, gdyż nie wytwarzają się trujące związki powstające w wyniku intensywnego spalania produktów. Dzięki codziennej waporyzacji suszu konopnego organizmowi dostarczane są cenne związki kannabinoidowe, które odpowiedzialne są za szereg procesów zachodzących w komórkach. Działają przede wszystkim uspokajająco i relaksująco, niwelują negatywne skutki stresu i przemęczenia, a także działają przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo. Susz konopny w postaci waporyzacji polecany jest również pacjentom onkologicznym. Wspomaga procesy zwalczania komórek nowotworowych, a także łagodzi objawy związane z chemioterapią.Poprawia także apetyt i likwiduje stany zmęczenia i braku nastroju podczas trudnej i uciążliwej terapii. Udowodniono również że kannabidiol zawarty w suszu konopnym wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także intensywnie oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy. Nie ma działania psychoaktywnego, dlatego nie uzależnia i nie odurza organizmu.

Jest zupełnie bezpiecznym produktem pochodzenia konopnego, wykazującym tylko i wyłącznie terapeutyczne działanie. Może być używany codziennie, gdyż kannabidiol utrzymuje się w organizmie ludzkim do kilku godzin i w tym czasie reguluje wszystkie procesy związane z właściwym funkcjonowaniem poszczególnych tkanek i organów. Kannabidiol w postaci suszu konopnego stosowany jest także u osób obciążonych licznymi chorobami przewlekłymi o podłożu neurologicznym i autoimmunologicznym. Jest niezwykle cennym środkiem wykorzystywanym w wielu terapiach i coraz częściej uznawanym przez środowisko medyczne.