Stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od tego jaką dietę stosujemy, jaki tryb życia prowadzimy i oczywiście od genów. Kiedy dieta staje się niewystarczalna lub mało urozmaicona, to warto sięgać po odpowiednie suplementy diety.

Jak działają tabletki z kwercetyną?

kwercetyna 250mgPrzez większość dietetyków i lekarzy zalecane jest codzienne spożywanie odpowiedniej ilości warzyw i owoców, ponieważ są one źródłem cennych witamin i minerałów. Jednak poza nimi znajdziemy w nich także sporo istotnych związków chemicznych, które także są nam potrzebne. Mowa tu jest o kwercetynie, która należy do licznej grupy flawonoidów, będących związkami chemicznymi występującymi w roślinach i pełniącymi funkcję barwników, ochronną czy neutralizującą działanie promieniowania UV. Najwięcej jej zawiera cebula, brokuł, jabłko, pomarańcza czy czarna porzeczka. Ze względu na fakt, że ciągle większość z nas spożywa za mało warzyw i owoców, to może się okazać konieczna kwercetyna 250mg w formie małych kapsułek. Dzięki takiej suplementacji możemy szybko uzupełnić poziom tego związku w organizmie, ale nie wolno przekraczać zalecanej dziennej dawki. Przeważnie wystarcza jedna tabletka, aby uzupełnić dzienne zapotrzebowanie. Dostępne w sprzedaży tabletki z kwercetyną nie zawierają soi, laktozy, glutenu czy produktów genetycznie modyfikowanych, dlatego też są idealne dla osób na diecie wegańskiej. Za opakowanie zawierające sto tabletek trzeba zapłacić od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu złotych, w zależności od miejsca zakupu.

Dawka 250mg jest w zupełności wystarczająca dla większości z nas. Tym bardziej jeżeli na co dzień spożywamy zróżnicowaną dietę, w której nie brakuje warzyw i owoców. Choć kwercetyna nie jest jeszcze zbytnio popularna, to warto się nią zainteresować z uwagi na pozytywny wpływ na nasze zdrowie.